Grupa Pingwina - informacja Grupa Pingwina - informacja
noclegi kamery

Zawody balonowe w Kasinie Wielkiej odwołane

Kochani, niestety z powodu niekorzystnej pogody zawody balonowe zaplanowane na sobotę w Kasinie Wielkiej zostały odwołane!

 

 

 

 

 

Województwo Małopolskie, Małopolska Organizacja Turystyczna, Miasto Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ oraz Kraków Balloon Team zapraszają na 3. Małopolski Festiwal Balonowy – „Odlotowa Małopolska”, który odbędzie się w dniach 22-24 marca 2024 roku. Niebo nad Małopolską opanują kolorowe balony – musicie to zobaczyć!

Blisko 30 balonów pojawi się 23 marca na niebie Kasiny Wielkiej!

To już kolejna edycja kolorowej fiesty na małopolskim niebie, która co roku gromadzi fanów lotnictwa i balonów. W międzynarodowych zawodach będzie brało udział blisko 30 załóg. Ze swoimi kolorowymi balonami na Podhale, a także w Beskid Wyspowy zawitają zawodnicy z Litwy, Łotwy, Rumunii, Węgier i oczywiście Polski. W ubiegłym roku balonem, który wzbudził wyjątkowe zainteresowanie był tygrysek, a w tym roku będzie z nami latająca świnka! Nie zabraknie również słynnego balonu Małopolski. W trakcie festiwalu planują odwiedzić nas również goście honorowi, mistrzowie podniebnych akrobacji: Sebastian Kawa, Flying Dragons Team, Paweł Kozarzewski – Lojak, Piper Cub Team, WKS WAWEL sek. Spadochronowa i Małopolski Klub Paralotniowy.
W czasie Festiwalu zaplanowano 4 loty.

  • Pierwszy, inauguracyjny start balonów zaplanowany jest na piątek (22 marca) między 15:30-16:30 z Lotniska w Nowym Targu. W sobotę (23 marca) odbędą się dwa loty zawodnicze.
  • Poranny start między godziną 7:30-8:00 zaplanowany jest w Kasinie Wielkiej. Natomiast popołudniowy lot odbędzie się z Lotniska Nowy Targ między 15:30-16:30. Na niedzielę (24 marca) zaplanowano również lot w godzinach 12:30-13:00, który również odbędzie się z Lotniska Nowy Targ, gdzie w niedzielę o 14:30 będzie miało miejsce uroczyste zakończenie zawodów.

 

W jaki sposób można wygrać zawody balonowe?

W zawodach liczy się głównie precyzja. Dyrektor Sportowy planuje odpowiednie konkurencje – np. lokalizuje punkt, który następnie oznaczony jest krzyżem o ramieniu 5 m, nad który każdy z pilotów powinien nadlecieć i rzucić marker, czyli taśmę obciążoną woreczkiem z piaskiem na końcu. Wygrywa ten, kto rzucił najbliżej środka.

Obserwujcie „Odlotową Małopolskę” i bądźcie na bieżąco!

Zapraszamy serdecznie wszystkich entuzjastów lotnictwa i lotów balonowych na miejsca startów, gdzie będzie można obserwować przygotowania do lotów. Doświadczycie gorącej atmosfery, podziwiając piękne widoki i balonowe kreacje na niebie. Będzie odlotowo! Aby być na bieżąco, zachęcamy do śledzenia informacji na temat startów bezpośrednio przed planowanymi lotami na profilach poświęconych wydarzeniu.

Zapraszamy na Facebooka „Odlotowej Małopolski”: facebook.com/odlotowa.malopolska, Małopolskiej Organizacji Turystycznej facebook.com/mot.krakow i Kraków Balloon Team: facebook.com/krakowballoonteam

Program Festiwalu może ulec zmianie. Loty odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Decyzję o rozpoczęciu lotów podejmuje Dyrektor Sportowy wydarzenia.

Partnerami wydarzenia są: Hotel Litworowy Staw, Uzdrowisko Rabka, Kasina Ski&Bike Park, Moped Retro, Małopolska Uskrzydla, Gmina Mszana Dolna i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Patronatem redakcyjnym wydarzenie objęli: Przegląd Lotniczy, dlapilota.pl oraz RMF MAXX.
Projekt sfinansowano ze środków Województwa Małopolskiego.

Ostatnie artykuły

Wielka Wyprawa Maluchów – Puszka Grupy Pingwina!
Zachęcamy do pomagania i zasilania puszek!
Wielka Wyprawa Maluchów rusza!
Zapraszamy na rozpoczęcie Wielkiej Wyprawy Maluchów w bardzo szczytnym celu!
Komunikat z tras rowerowych
Po przejściu opadów i sprawdzeniu tras, zaprosimy Was do nas w godzinach popołudniowych.
nasi partnerzy
ue ue ue ue