Pogoda kamery

Historia Kasina Ski&Bike Park

Stacja narciarska powstała w Kasinie Wielkiej w 1978 roku.

Od początku funkcjonowania ośrodek był jednym z ulubionych miejsc do uprawiania sportów zimowych dla mieszkańców okolicy, jak i dla Krakowian.

W 2002 roku nastąpiła zmiana właściciela i ośrodek przeszedł szereg inwestycji modernizacyjnych.

Zrealizowano m.in.:

  • wyprofilowanie stoku narciarskiego
  • wymieniono wyciąg z orczykowego na kolej krzesełkową 4-osobową. 
  • zbudowano system naśnieżania i oświetlenie

W 2014 roku ponownie nastąpiła zmiana właścicielska. Przez ostatnie kilka lat zostało zrealizowanych wiele znaczących inwestycji, które przyczyniły się do rozwoju nowoczesnej stacji narciarskiej.

W 2016 roku wybudowano nowoczesną, 6-osobową kolej krzesełkową Dopplemayr oraz wymiana bramek na Base System z fotokontrolą. W następnym roku na terenie ośrodka powstał największy tego typu park rowerowy, Bike Park Kasina. Rok 2018 to budowa nowoczesnego systemu naśnieżania TechnoAlpin i wyciągu taśmowego Sunkid.  Na wiosnę otwarto Arenę Młodego Rowerzysty, składającą się z trzech elementów: pumptracka, siłowni zewnętrznej i tematycznego placu zabaw. W 2019 stacja wzbogaciła się o duży, wygodny parking. Rozpoczęto też budowę Muzeum Motorowerów Moped Retro. Unowocześniono też dwa punkty gastronomiczne: Karczmę i Ski&Bike Bistro.  W kolejnych latach planowane są następne inwestycje.

Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.