noclegi kamery

Sport

Kasina Wielka jest miejscem idealnym dla wielbicieli wszelkiego rodzaju sportów. Sporadyczny biegacz, mały sportowiec czy profesjonalista trenujący latami znajdzie coś dla siebie zarówno w lecie, jak i w zimie.

 

 

Narty & Snowboard

W Kasinie Wielkiej znajduje się najdłuższy i najbliżej położony Krakowa stok narciarski z charakterystycznym, jednolitym pochyleniem 21%. Trasy zjazdowe o łącznej długości 2700 metrów są idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa i snowboardingu z pięknym widokiem na Beskid i Tatry.

Różnorodność tras pozwala również na organizację zawodów narciarskich zarówno dla sportowców, jak i amatorów. Corocznie na trasach Kasina Ski&Bike Park odbywają się również zawody dla dzieci – Liga Kubusiowego Narciarza.

 

 

Biegi górskie

 

Na terenie Kasiny Wielkiej znajdują się piękne szlaki dla spacerowiczów i ścieżki idealne dla pasjonatów biegów górskich. Corocznie latem na stokach Kasina Ski&Bike Park odbywają się liczne imprezy sportowe, w tym biegowe jak chociażby XRUN.

Rowery

Kasina Wielka to również miejsce mocno dedykowane rowerzystom, szczególnie tym bardziej zaawansowanym. W lecie otwierane są 4 trasy w zupełnie nowej odsłonie po przebudowie podczas jesieni 2022 o łącznej długości 11 km,

Na specjalnie przygotowanej Arenie Młodego Rowerzysty znajduje się również pumptrack, czyli doskonałe miejsce do ćwiczeń ale również miejsce zawodów w randze Pucharu Polski.

Mini siłownia outdoor

Dobrze wiemy, że sporty ekstremalne nie są dla wszystkich – z tego powodu zachęcamy również do skorzystania z mini siłowni znajdującej się na zewnątrz stacji przy ścieżce spacerowej. Można tam znaleźć przyrządy do ćwiczeń górnych partii ciała, nóg, które poprawią wytrzymałość, elastyczność i wspomogą krążenie.

nasi partnerzy
ue ue ue ue