noclegi kamery

Arena Młodego Rowerzysty czyli jak być aktywnym z rodziną

Warto mieć takie miejsce, gdzie można spędzić czas aktywnie w grupie przyjaciół lub z rodziną. Znajdziecie je z pewnością w naszym ośrodku. Kasina zaprasza do Areny Młodego Rowerzysty.

Arena Młodego Rowerzysty to ogrodzony teren na którym znajduje się pumptrack, siłownia zewnętrzna i plac zabaw. Dzięki takiemu połączeniu umożliwia aktywne spędzenie czasu z rodziną.

Pumptrack 

Jazda na PUMPTRACKU świetnie wpisuje się̨ w nurt sportów popularnych wśród młodzieży, których uprawianie nie wymaga monotonnych treningów, lecz jest ciągłą̨ zabawą. Jazda na torze angażuje wszystkie grupy mięśniowe i jest niesamowicie wymagająca fizycznie. Rowerowy PUMPTRACK pozwala małym dzieciom w bezpieczny sposób oswoić́ się̨ z rowerem na nierównościach terenu, jak i stawia wyzwania doświadczonym zawodnikom. Ze względu na szerokie spektrum użytkowników, ich umiejętności i wiek, rowerowy plac zabaw PUMPTRACK może spełniać rolę toru dla każdego lub można dostosować go do konkretnej grupy odbiorców.

Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK to specjalnie zaprojektowany tor przeszkód. Składa się̨ z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się̨ i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Nabieranie prędkości możliwe jest dzięki odpowiednio wyprofilowanym przeszkodom (garbom), na których użytkownik wykonując ruchy góra-dół (tzw. pompowanie) porusza się̨ w wybranym kierunku, wykorzystując siłę̨ ciężkości i siłę̨ odśrodkową̨.

Tor składa się z dwóch połączonych ze sobą równoległych pętli z serią odpowiednio rozmieszczonych wzniesień oraz wyprofilowanych zakrętów z bandami. Zaproponowany kompleks składa się̨ z torów różniących się̨ od siebie poziomem trudności oraz rodzajem użytych materiałów. Tory tworzą̨ połączone ze sobą̨ sekcje.
Różnorodność́ użytych materiałów (tor modułowy- konstrukcja z drewna modrzewiowego i sklejki wodoodpornej, powierzchnia jezdna z włókna szklanego; tor easy pump – konstrukcja z nasypu ziemnego, nawierzchnia jezdna z kruszywa mineralnego, drewna modrzewiowego oraz masy mineralno-asfaltowej) świetnie wpisuje się̨ w otaczający krajobraz.

Tory składają̨ się̨ z przeszkód, których wysokość́ mieści się̨ w przedziale od 40 do 60 cm. Zakręty profilowane o wysokości min. 120 cm pozwalają̨ bezpiecznie zmieniać́ kierunek jazdy niezależnie od prędkości z jaką poruszają̨ się̨ użytkownicy.

 

Mini siłownia

Mini siłownia Outdoor Fitness to zestaw urządzeń sprawnościowych zapewniający pełen zakres ćwiczeń rekreacyjnych na górne partie ciała, nogi, zwiększenie wytrzymałości, poprawę elastyczności i krążenia. Urządzenia służą do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Podzielone są również na grupy służące do treningu siłowego, poprawiające koordynację, poprawiające krążenie krwi i masujące.

  •         Narciarz:

Kompleksowe ćwiczenie wzmacniające mięśnie kończyn dolnych, ramion, obręczy barkowej oraz mięśnie grzbietu i mięśnie brzucha. Doskonale kształtuje sylwetkę oraz pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała.

  •         Pajacyk:

Wzmacnia mięśnie kończyn dolnych i brzucha. Poprawia krążenie oraz koordynację ruchową. Wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej tłuszczową.

  •         Rowerek:

Wzmacnia mięśnie kończyn dolnych, głównie ud oraz mięśnie tułowia, w tym również mięśnie brzucha. Poprawia funkcjonowanie układu krążeniowo-oddechowego oraz kształtuje koordynację ruchową.

  •         Wahadło:

Wzmacnia siłę mięśni prostych i skośnych brzucha, lędźwi oraz pośladków. Poprawia funkcjonowanie układu krążeniowo-oddechowego wydolnościowego oraz wspomaga spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo kształtuje koordynację ruchową.

  •         Jeździec:

Kompleksowe ćwiczenie wzmacniające mięśnie kończyn dolnych, ramion, obręczy barkowej oraz mięśnie grzbietu i mięśnie brzucha. Doskonale kształtuje sylwetkę oraz pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała.

Poziom trudności siłowni nie wymaga sportowych umiejętności. Zaletą tych urządzeń są specjalnie opracowane elementy zapewniające bezpieczeństwo.

Mini plac zabaw

Dlaczego warto wybrać się z dziećmi do Kasiny? Specjalnie wybudowany plac zabaw to niesamowite miejsce, w którym cała rodzina aktywnie i kreatywnie spędzi czas. Nasz plac zabaw dla najmłodszych jest zbudowany z naturalnych materiałów, króluje tutaj instalacja w kształcie pociągu retro. Na najmłodszych czekają: zjeżdżalnia, przejścia między mini wieżami w siatkach zabezpieczających, piaskownica oraz huśtawki.

Ostatnie artykuły

Puchar Grupy Pingwina powraca!
Zaglądajcie na nasze sociale!
Komunikat narciarski
Do zobaczenia wkrótce.
Komunikat narciarski
21.02.2024(środa) i 22.02.2024(czwartek) jeździmy do 15:00.
nasi partnerzy
ue ue ue ue