Grupa Pingwina - informacja Grupa Pingwina - informacja
noclegi kamery

Wspieramy akcję dla turystyki #Korzystaj z Polski

Wspieramy akcję dla turystyki #Korzystaj z Polski

Aktualna sytuacja w Polsce spowodowała “zamrożenie” branży turystycznej. Wszyscy jesteśmy bardzo zmartwieni sytuacją i nic nie planujemy, ale tylko, jako ludzie. Jako właściciele i osoby zarządzające firmami odpowiadamy za ludzi i majątek. Wiemy, że mamy przed sobą duże spustoszenia w branży, brak płynności finansowej małych i średnich firm, a co za tym idzie utratę pracowników. Strata wykwalifikowanych pracowników, odbije się niekorzystnie w przyszłości. Do tej pory już wiele firm miało problemy w  prowadzeniu biznesu, właśnie z tego powodu.

Dla stacji narciarskich, które reprezentujemy, sezon zimowy 2019/2020 był wyjątkowo trudny ze względu na warunki atmosferyczne. Branża ta weszła w okres wiosenny z dużymi stratami. Tutaj należy przypomnieć, że ośrodki te, już w tej chwili, stanowią centra turystyczne, wokół których powstają miejsca noclegowe i gastronomiczne oraz cały szereg innych usług związanych z turystyką aktywną. Najbardziej zagrożone są mniejsze i średnie firmy (a jest ich znaczna ilość) oraz miejsca pracy w branży turystycznej.

Dotychczasowe inwestycje nie mogą pójść na marne. To co do tej pory osiągnęliśmy, po chwilowej zapaści,  jesteśmy w stanie odbudować, ale przez świadome i wspólne działania oparte na:

  • solidarności wspólnoty,
  • walce z marazmem,
  • szerokiemu horyzontowi widzenia spraw branży,
  • pieniądzach, które Polacy będą chcieli wydać na wypoczynek “zaraz po” aby “złapać oddech”. Powinny one zostać w Polsce i być motorem napędowym nie tylko dla branży, ale i innych branż.

Zachęcenie Polaków do korzystania z Polski to pozostawienie pieniędzy w naszym kraju z zyskiem dla wszystkich jej mieszkańców. Wydaje nam się ważne, że należy być gotowym, kiedy nadejdzie odpowiedni moment, aby działać globalnie, obejmując wszystkie województwa, wszystkie firmy od dużych ośrodków z atrakcjami poprzez hotele i pensjonaty, aż po kioski z goframi.

Budowanie wspólnoty i świadomości wśród Polaków, że to ważne i że właśnie teraz jest moment próby, aby wspólnie odbudować nasza gospodarkę.

W styczniu 2020 roku inwestor i inicjator w branży, właściciel naszej Grupy, Sławomir Rusinek otrzymał statuetkę “Mistrza Małopolskiej Turystyki. To wspaniałe wyróżnienie zobowiązuje naszą Grupę do zabrania głosu i podjęcia działań związanych z bieżącą sytuacją. Branża turystyczna, aby się rozwijać potrzebuje też prostszych rozwiązań prawnych. Uważamy, że jest to odpowiedni czas, aby zwrócić na ten problem uwagę. Bez ułatwień w prawie budowlanym trudno będzie się branży rozwijać.

Grupa Pingwina to obecnie pięć ośrodków sportowo-rekreacyjnych oferujących atrakcje i pomysły na spędzanie czasu wolnego przez cały rok. Od kilku lat realizujemy też projekt z miejscami noclegowymi Freeskihotele. Działamy na terenie trzech województw.

Kierując się komunikatami Polskiej Izby Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej  staramy się nie poddawać. Zgadzamy się w pełni z informacją, że “niezbędne jest podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do uspokojenia rynku turystycznego i zapewnienia mechanizmów ochrony branży i jej klientów w przypadku dalszego rozprzestrzeniania się epidemii lub wystąpienia pandemii.”

Jako doświadczeni w branży i firmy inwestujące od wielu lat na terenie Małopolski, Śląska i Mazur w pełni popieramy decyzję, że “…branża turystyczna jest jedną z najbardziej wrażliwych gałęzi gospodarki, w związku z czym bezwzględnie należy wystrzegać się paniki, działań nieprzemyślanych i nie spójnego przekazu.”

Po zakończeniu trudnej sytuacji pandemii Polacy będą chcieli zmienić otoczenie i wyjechać. Dlatego zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie urzędów i instytucji w całej Polsce, aby objęła wszystkie firmy z branży turystycznej opieką i wsparciem.   Poprosiliśmy również o przygotowanie kampanii promującej turystykę w Polsce, która zostałaby uruchomiona zaraz po zakończeniu kryzysu wywołanego koronawirusem.

Nie chcemy stać obok, ale już dzisiaj wyjść naprzeciw polskiemu społeczeństwu. Chcemy przybliżyć walory polskiej turystyki. Nasze hasło tej kampanii to “Korzystaj z Polski”, a jej celem jest przekazanie Polakom informacji,  że:

  • turystyka w Polsce to w dużej mierze nieodkryte piękno przyrody i liczne atrakcje, na najwyższym poziomie,
  • bezpieczeństwo miejsca,
  • solidarność w trudnych czasach – działanie na rzecz wspólnoty, w której mieszkamy z zyskiem dla całego społeczeństwa.

Deklarujemy włączenie się w działania w ramach naszych kompetencji. Zapraszamy Was do wspólnego działania. Wierzymy, że nasza praca pozwoli zminimalizować straty, a Polacy będą bezpiecznie i z satysfakcją korzystać z uroków i zaplecza turystycznego w Polsce.

Zarządy spółek:

Czarny Groń/Rzyki k. Andrychowa

Kasina Ski/Kasina Wielka

Kurza Góra/Kurzętnik

Skolnity/Wisła

Słotwiny Arena/Krynica Zdrój

Ostatnie artykuły

Wielka Wyprawa Maluchów – Puszka Grupy Pingwina!
Zachęcamy do pomagania i zasilania puszek!
Wielka Wyprawa Maluchów rusza!
Zapraszamy na rozpoczęcie Wielkiej Wyprawy Maluchów w bardzo szczytnym celu!
Komunikat z tras rowerowych
Po przejściu opadów i sprawdzeniu tras, zaprosimy Was do nas w godzinach popołudniowych.
nasi partnerzy
ue ue ue ue