Stacja narciarska blisko Krakowa
facebook

Nowe stacje narciarskie w Grupie Pingwina

Konsolidacja stacji narciarskich – Kurza Góra w Kurzętniku i ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle dołączają do Grupy Pingwina

Grupa Pingwina, właściciel 3 wyciągów narciarskich w Polsce, poszerza inwestycje w branży narciarskiej i dołącza do Grupy dwie nowe stacje – największy ośrodek narciarski w Polsce północnej, Kurza Góra w Kurzętniku i ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle. Konsolidacja 5 spółek z branży narciarskiej wzmocni pozycję tych ośrodków na zimowej mapie Polski, zwiększy ich konkurencyjność i poszerzy ofertę. Obecnie Grupa Pingwina posiada ponad 17 kilometrów tras narciarskich, które są naśnieżane przez 88 armat i największą fabrykę śniegu w Europie. Grupa finalizuje duże inwestycje, które rozszerzą ofertę dla narciarzy już w tym sezonie zimowym. Obejmują one nowe wyciągi, nowe trasy i rozbudowę zaplecza.

Grupa Pingwina, właściciel 3 ośrodków narciarskich w Polsce: Czarnego Gronia w Rzykach, Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju i Kasina Ski w Kasinie Wielkiej (woj. małopolskie), jako współwłaściciel dołącza do Grupy dwie nowe stacje narciarskie: Kurza Góra w Kurzętniku (woj. warmińsko-mazurskie) i Skolnity w Wiśle (woj. śląskie).

Kurza Góra to największy ośrodek narciarski w Polsce północnej, w którym trwa obecnie budowa najdłuższej trasy narciarskiej w tej części kraju. Zostanie ona uruchomiona już w tegorocznym sezonie narciarskim. Na Kurzej Górze powstaje również największy kompleks zjeżdżalni tubingowych w Europie. Łącznie tubing będzie składał się z pięciu zróżnicowanych tras o łącznej długości blisko 700 m, w tym jednej ze zjazdem kończącym się skokiem na poduszkę AIRBAG. W najbliższych planach są zmiany w systemie naśnieżania, który dzięki nowym inwestycjom będzie obsługiwany przez 26 armat oraz największą fabrykę śniegu w Europie.

Ośrodek Skolnity z Wisły – stacja narciarska w Beskidzie Śląskim, zlokalizowana jest w samym centrum Wisły, obok małej skoczni treningowej. Oprócz tras narciarskich posiada w swojej ofercie liczne atrakcje letnie. W tym sezonie planujemy przebudowę drogi, powiększenie parkingów i poprawę zaplecza gastronomicznego.

„Ośrodki narciarskie należące do Grupy to obiekty dla całych rodzin, stawiające przede wszystkim na jakość stosowanych rozwiązań. Nowe stacje, które do nas dołączają idealnie wpasowują się w jej strategię. W tym roku w obrębie całej Grupy zaplanowaliśmy szereg inwestycji, które mamy nadzieję, spotkają się z pozytywnym odbiorem naszych klientów. To, na czym nam również zależy – to, aby nasze ośrodki oferowały atrakcje dla turystów w ciągu całego roku. Przykładowo już w 2019 roku uruchomimy Wieżę widokową w koronach drzew w Krynicy Zdroju oraz Moped Retro – Muzeum Motorowerów w Kasinie Wielkiej” – mówi Sławomir Rusinek, założyciel i współwłaściciel Grupy Pingwina.

Obecnie Grupa  posiada ponad 17 kilometrów tras narciarskich, które są naśnieżane przez 88 armat i największą fabrykę śniegu w Europie. Grupa Pingwina to także 13 nowoczesnych ratraków i ponad 36,5 tys. litrów wody do naśnieżania. To także ponad 270 lamp na stokach ułatwiających jazdę wieczorną po ratrakowaniu w godzinach od 18,00 do 21,00. Na terenie obiektów należących do Grupy znajdują się również dwa snowparki, pięć tras szkoleniowych, a także największy park rowerowy w Polsce (Bike Park Kasina).

W bieżącym roku Grupa prowadziła szereg inwestycji, aby przygotować się do sezonu zimowego. Na terenie Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju zostaje uruchomiona nowa, sześcioosobowa, wyprzęgana kolej “Słotwinka” firmy Doppelmayr, której przepustowość będzie wynosić 3 000 narciarzy na godzinę.  Będzie to już druga kolej krzesełkowa na terenie obiektu, która będzie obsługiwać ponad 6,5 kilometrów tras znajdujących się w Krynicy Zdroju.  Na dzieci lub początkujących narciarzy już tej zimy czeka nowa taśma  Sunkids na Kubusiowym Placu. Tak, jak w poprzednich sezonach, również w tym roku, będzie prowadzony darmowy dowóz klientów z terenu Krynicy Zdrój na stacje Słotwiny Arena. Na narciarzy czeka nowoczesna wypożyczalnia, serwis z maszyną  Raichman i przechowalnia na 600 par nart. W najbliższym czasie obok Wieży Widokowej planowana jest także budowa snowparku.

W Kasinie Wielkiej zainwestowano w nowy system naśnieżania Technoalpin, dzięki czemu stacja w tym sezonie będzie w stanie naśnieżyć swoje trasy w 120 godzin, czyli 2 razy szybciej, niż w ubiegłym roku. Poszerzona została również trasa pod wyciągiem z nowym połączeniem z głównym stokiem, a w miejsce starego wyciągu dla początkujących została postawiona taśma Sunkids.

W Czarnym Groniu została oddana do dyspozycji nowa taśma dla początkujących. Do dyspozycji narciarzy oraz turystów odwiedzających stację są: Hotel**** & SPA Czarny Groń, liczne obiekty gastronomiczne, wypożyczalnie i serwis sprzętu, przedszkole narciarskie, szkółki narciarskie i atrakcje letnie.

W bieżącym sezonie Grupa Pingwina będzie kontynuować sprzedaż karnetu 365, który umożliwia narciarzom nielimitowane korzystanie z wszystkich wyciągów.  Karnet jest ważny cały rok i pozwala także na korzystanie z atrakcji letnich na terenie obiektów, w tym m.in. Bike Parku Kasina, Parku Linowego w Czarnym Groniu, kompleksu zjeżdżalni tubingowych na Kurzej Górze, czy Wieży Widokowej w Słotwinach Arenie. Od trzech lat realizowany jest też projekt Freeskihotele, czyli oferta noclegu z karnetem na stok za darmo.  Obejmuje on coraz więcej hoteli i pensjonatów na terenie Małopolski.  Po konsolidacji z nowymi stacjami, również klienci obiektów noclegowych na Warmii i Mazurach oraz w Wiśle otrzymają możliwość korzystania z tej atrakcyjnej oferty, a właściciele hoteli i pensjonatów dodatkową promocję.

PARTNERZY
© 2018 Kasina Ski
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. dowiedz się więcej - polityka prywatności zamknij