nasze stoki

Kasina Wielka

Kasina SKI leży w Kasinie Wielkiej, rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk. To najdłuższy i położony najbliżej Krakowa, sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski, określany jako średnio trudny. Latem jest to idealny teren dla rowerzystów oraz tych, którzy lubią górskie wycieczki i paralotnie. Kasina Wielka to jedna z najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce, do której kursuje co roku, w okresie wakacyjnym, pociąg retro.

Rzyki k. Andrychowa

Czarny Groń w Rzykach koło Andrychowa usytuowany jest w malowniczej dolinie, w sąsiedztwie dziewiczych rezerwatów i lasów mieszanych na połączeniu Pogórza z Beskidem Małym. Hotel & SPA Czarny Groń to nowoczesny obiekt turystyczny, w skład którego wchodzą: hotel, restauracja oraz SPA. Na terenie kompleksu znajduje się stacja narciarska, oferująca dania regionalne oberża z miejscami noclegowymi, park rozrywki (m.in. Magiczna Osada, park linowy, całoroczny sztuczny stok, plac zabaw, wypożyczalnia rowerów, lodowisko, salon gier).

Krynica Zdrój

Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój, zimowej stolicy Polski to przepiękne miejsce z uzdrowiskowym kurortem. Słotwiny Arena to idealny punkt startowy do wycieczek górskich, a także rowerowych. Tutaj znajdziesz liczne szlaki turystyki pieszej, a także niezwykłe punkty widokowe. Zimą to przede wszystkim teren narciarski położony na malowniczych stokach w Słotwinach. W naszej Karczmie serwujemy dania regionalne i specjalne, słotwińskie przysmaki.

Wisła

Stacja narciarska Skolnity nazywana jest „Dachem Wisły” ponieważ położona jest w samym centrum Wisły. Przez cały rok zaprasza do skorzystania z czteroosobowej kolei linowej o długości 800 metrów. Zimą posiada dwie oświetlone, różniące się stopniem trudności trasy. Niebieska trasa (1100m.) określana jest mianem trasy rodzinnej, natomiast trasa czerwona (980m.) jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych narciarzy, często odbywają się na niej zawody sportowe. Na górnej stacji kolei linowej mieści się darmowy wyciąg orczykowy dla początkujących. Dużym zainteresowaniem narciarzy, a także turystów pieszych odwiedzających Skolnity w sezonie letnim cieszą się tarasy widokowe na górnej stacji kolei. Kolejną atrakcją jest park linowy oraz zagroda z Alpakami.

 

KURZĘTNIK

Ośrodek narciarski “Kurza Góra” to przede wszystkim najdłuższa trasa zjazdowa w północnej Polsce, trzy zróżnicowane trasy narciarskie, zimowy park rozrywki dla dzieci oraz szkółka narciarska “Kurza Akademia”. Ośrodek posiada pełne zaplecze m.in. strefę gastronomiczną, wypożyczalnię i serwis narciarski.​