Stacja narciarska blisko Krakowa
facebook

21-22 LIPCA 2018 MISTRZOSTWA POLSKI DIVERSE DOWNHILL CONTEST 2018

Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest

Już w najbliższy weekend czeka nas najważniejsza impreza zjazdowa w kraju – Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest. Co to oznacza? Niezapomniane, sportowe emocje, najlepszych zawodników i masę atrakcji dodatkowych! Zapraszamy Was do skorzystania z tras Bike Park Kasina, przetestowania najwyżej w Polsce położonego pumptracka w Arenie Młodego Rowerzysty i oczywiście kibicowania najlepszym w kraju zawodnikom! Dodatkową atrakcją będzie wakacyjny POCIĄG RETRO, który kursuje na trasie Chabówka – Kasina Wielka.

 

HARMONOGRAM ZAWODÓW:

21.07.2018 r. (sobota) 

godz. 9:30 – 15:00 – obowiązkowy trening z zatrzymywaniem

godz. 15:00 – 17:00 – trening non stop dla zawodników z licencją

 

22.07.2018 r. (niedziela) 

godz. 8:30 – 10:00 – trening dla wszystkich kategorii

godz. 10:00 – 11:00 – trening tylko dla zawodników z licencją kolarską

godz. 11:30 – 13:30 – eliminacje

godz. 14:00 – 16:00 – finały

15 minut po zakończeniu finału – dekoracja zwycięzców

 

Atrakcje dodatkowe (sobota):

godz. 9:00 – Diverse wycieczka Enduro (rowerowa wycieczka dla grupy podstawowej)

godz. 9:00 – 12:00 – treningi KIDS RACE

godz. 13:00 – 14:00 – zawody KIDS RACE (dwa przejazdy, liczy się lepszy czas)

godz. 17:00 – MONSTER BEST WHIP CONTEST

godz. 18:30 – LEATT PUMPTRACK

 

Poza głównym punktem programu, czyli wyścigiem topowych zawodników naszego kraju, zarówno na uczestników jak i kibiców czekać będzie szereg atrakcji dodatkowych:

 • KIDS RACE – zawody w zjeździe na rowerach dla dzieci, które rywalizować będą ze sobą w trzech kategoriach wiekowych:
  • KIDS JUNIOR – od 7 do 10 lat,
  • KIDS – od 10 do 13 lat,
  • TEENS – od 13 do 15 lat.
 • Leatt Pumptrack Challange – wyścig na torze zamkniętym w pętli, składającym się z band i muld. Przeprowadzany będzie w trzech kategoriach wiekowych:
  • KIDS – do lat 13,
  • TEENS – od 13 do 16 lat,
  • OPEN – powyżej 16 lat,
 • Monster Best Whip Contest – konkurs na najlepszego WHIP’a, polegający na jak najbardziej stylowym ‘wyłamaniu’ roweru w locie,
 • sesja skoków na poduchę – sobotnia, całodzienna sesja skoków na największą w Polsce poduchę.

 

 

Podczas Diverse Downhill Contest nie zabraknie również konkursu na najlepszego fotoreportera zawodów – Diverse Foto Contest – przeprowadzanego na oficjalnym profilu  wydarzenia na facebook’u oraz konkursu na najlepiej kibicującą ekipę – Best Fan.

 

Sprawdź naszą nową atrakcję!

Arena Młodego Rowerzysty: pumptrack, siłownia, plac zabaw

Pumptrack

Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK jest specjalnie zaprojektowanym torem przeszkód, składającym się̨ z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się̨ i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Nabieranie prędkości możliwe jest dzięki odpowiednio wyprofilowanym przeszkodom (garbom), na których użytkownik wykonując ruchy góra-dół (tzw. pompowanie) porusza się̨ w wybranym kierunku, wykorzystując siłę̨ ciężkości i siłę̨ odśrodkową̨.

Jazda na PUMPTRACKU świetnie wpisuje się̨ w nurt sportów popularnych wśród młodzieży, których uprawianie nie wymaga monotonnych treningów, lecz jest ciągłą̨ zabawą. Jazda na torze angażuje wszystkie grupy mięśniowe i jest niesamowicie wymagająca fizycznie. Rowerowy PUMPTRACK pozwala małym dzieciom w bezpieczny sposób oswoić́ się̨ z rowerem na nierównościach terenu, jak i stawia wyzwania doświadczonym zawodnikom.

Ze względu na szerokie spektrum użytkowników, ich umiejętności i wiek, rowerowy plac zabaw PUMPTRACK może spełniać́ rolę toru dla każdego lub można dostosować́ go do konkretnej grupy odbiorców.

Tor składa się z dwóch połączonych ze sobą równoległych pętli z serią odpowiednio rozmieszczonych wzniesień oraz wyprofilowanych zakrętów z bandami. Zaproponowany kompleks składa się̨ z torów różniących się̨ od siebie poziomem trudności oraz rodzajem użytych materiałów. Tory tworzą̨ połączone ze sobą̨ sekcje.
Różnorodność́ użytych materiałów (tor modułowy- konstrukcja z drewna modrzewiowego i sklejki wodoodpornej, powierzchnia jezdna z włókna szklanego; tor easy pump – konstrukcja z nasypu ziemnego, nawierzchnia jezdna z kruszywa mineralnego, drewna modrzewiowego oraz masy mineralno-asfaltowej) świetnie wpisuje się̨ w otaczający krajobraz.

Tory składają̨ się̨ z przeszkód, których wysokość́ mieści się̨ w przedziale od 40 do 60 cm. Zakręty profilowane o wysokości min. 120 cm pozwalają̨ bezpiecznie zmieniać́ kierunek jazdy niezależnie od prędkości z jaką poruszają̨ się̨ użytkownicy.

Mini siłownia

Mini siłownia Outdoor Fitness to zestaw urządzeń sprawnościowych zapewniający pełen zakres ćwiczeń rekreacyjnych na górne partie ciała, nogi, zwiększenie wytrzymałości, poprawę elastyczności i krążenia. Urządzenia służą do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Podzielone są również na grupy służące do treningu siłowego, poprawiające koordynację, poprawiające krążenie krwi i masujące.

Mini plac zabaw

Dlaczego warto wybrać się z dziećmi do Kasiny? Specjalnie wybudowany plac zabaw to niesamowite miejsce, w którym cała rodzina aktywnie i kreatywnie spędzi czas. Nasz plac zabaw dla najmłodszych jest zbudowany z naturalnych materiałów, króluje tutaj instalacja w kształcie pociągu retro. Na najmłodszych czekają: zjeżdżalnia, przejścia między mini wieżami w siatkach zabezpieczających, piaskownica oraz huśtawki.

W ten weekend możesz wyruszyć w podróż pociągiem retro!

Wakacyjne pociągi retro  Chabówka – Kasina Wielka

W każdą sobotę oraz niedzielę wakacji Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce oraz PKP CARGO organizują przejazdy historycznymi pociągami złożonymi z zabytkowych wagonów z przed 80-ciu lat a także lokomotywy parowej. Jest to pełna niezapomnianych wrażeń, niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku.

Uczestnicy jadąc fragmentem przepięknej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej mogą z okien pociągu poczuć niezwykle piękny i historyczny walor tej trasy, a także podziwiać urokliwe i niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym okolice Beskidu Wyspowego.

 

Zapraszamy do ośrodka Kasina Ski na weekend pełen rowerowych emocji!

 

PARTNERZY
© 2018 Kasina Ski
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. dowiedz się więcej - polityka prywatności zamknij