Grupa Pingwina - informacja Grupa Pingwina - informacja
noclegi kamery

101 lat naszego „Peugeot Cyklo – Moto”

Gdzie znajdziecie prawdziwą perłę motoryzacji, a zarazem naszą wizytówkę?

W salonie Peugeot Golemo w Krakowie przy ul. Grota Roweckiego 6.

W tym miejscu spotyka się nowoczesna technologia XXI wieku z ponad 100 letnią historią Peugeot Cyklo – Moto. Właśnie w tym salonie znajduje się nasz motorower, który został odrestaurowany i jest w doskonałym stanie – oczywiście „na chodzie”!

Więcej o tym modelu:

Peugeot Cyclo – Moto „CM1” został zaprezentowany na początku lat dwudziestych XX wieku.
W latach 1922–1927 sprzedano ponad 7 000 egzemplarzy.
Słynna francuska marka była jednym z europejskich producentów motocykli Pioneer, wchodząc na rynek już w 1899 roku. Firma szybko zyskała pozycję jednego z wiodących dostawców silników i producentów motocykli.
Pierwszym dwusuwowym Peugeotem był CM1, zaprezentowany w październiku 1922 roku. Był to prawdziwie lekki motocykl o masie poniżej 40 kg. Rama jest typu kołyskowego z pojedynczą przednią rurą dolną, a wał korbowy jest umieszczony wzdłużnie. Korzystając z tej pozycji silnika, napęd iskrownika jest ustawiony w jednej linii z wałem korbowym i można go umieścić w pozycji osłoniętej za silnikiem. Maszyna jest jednobiegowa, ale na pokładzie znajduje się sprzęgło. CM1 jest dopracowany mechanicznie i dobrze wykończony, dzięki czemu stał się modelem odnoszącym wielkie sukcesy.

Muzeum motorowerów Moped Retro w Kasinie Wielkiej to największa w Polsce kolekcja, która liczy prawie 400 eksponatów. Na stałej wystawie można podziwiać około 100 motorowerów z 14 krajów Świata.

Zapraszamy do nas!

Ostatnie artykuły

Wielka Wyprawa Maluchów – Puszka Grupy Pingwina!
Zachęcamy do pomagania i zasilania puszek!
Wielka Wyprawa Maluchów rusza!
Zapraszamy na rozpoczęcie Wielkiej Wyprawy Maluchów w bardzo szczytnym celu!
Komunikat z tras rowerowych
Po przejściu opadów i sprawdzeniu tras, zaprosimy Was do nas w godzinach popołudniowych.
nasi partnerzy
ue ue ue ue